ŠKOLA U PRIRODI - ZAGREB I OKOLICA - 4. razred, 25.10.-28.10.2016.

Škola u prirodi –Zagreb i okolica

Naš 4.razred s učiteljicama Elvirom Vukorepa i Majom Pezelj Ercegović 28. listopada krenuo je u školu u prirodi u grad Zagreb. Nasmijanih lica, uguravši teške kufere, mahnuli smo roditeljima i zaputili se autobusom.
Prvo smo se zaustavili u Smiljanu i rodnoj kući Nikole Tesle,zatim u samo,prošetali gradom Karlovcem,a kasnije smo se rastrčali Krašogradom. Napokon smo se smjestili u Gradu mladih i tulumom proslavili dolazak.
Sutradan smo u pratnji vodiča šetali Zagrebom, posjetili Hrvatski sabor i nakratko prisustvovali sjednici sabora. Vidjeli smo mnogo poznatih političara! Nakon tolike ozbiljnosti ludo smo se zabavili u Muzeju iluzija. Poslijepodne je uslijedilo predivno druženje sa spisateljicom Željkom Horvat Vukelja u prostorijama Školske knjige, a nakon toga zabava na spravama u parku Bundek.
Treći dan smo u kazalištu „Trešnja“gledali odličnu predstavu „ Braća Grimm i princeza Luse“, a nakon ručka smo se zaputili u svetište Marija Bistrica i grad Varaždin. Vozač nas je vozio neobičnim puteljcima pa smo se nauživali pogleda na zagorske brege i boja jeseni. Nakon šetnje po varaždinskom groblju i gradu Varaždinu uspješno smo se okrijepili u poznatoj slastičarnici „ Grofica Marica“
Posljednjeg, četvrtog dana u rano jutro smo bili na HRT – u, našetali se dugim hodnicima hrvatske televizije , a …Vakula je rek'o“ da će nam vrijeme u Dalmaciji  za vikend biti lijepo i da svi možemo ići brati masline. Produžili smo za ZKM i pogledali predstavu „Emil i detektivi“
Nakon ručka veselo smo se sjurili Dalmatinom gdje su nas na kraju puta dočekali roditelji širo raširenih ruku.
Tekst zajedno  napisale učenice četvrtog razreda.

Više slika možete pogledati u FOTO - GALERIJI.

objavio: Nikolina Jovanović   datum: 14. 11. 2016.

ŠKOLA U PRIRODI - ZAGREB I OKOLICA - 4. razred, 25.10.-28.10.2016.

Škola u prirodi –Zagreb i okolica

Tekst zajedno  napisale učenice četvrtog razreda.

Više slika možete pogledati u FOTO - GALERIJI.

objavio: Nikolina Jovanović   datum: 14. 11. 2016.