9. SMOTRA TURISTIČKE KULTURE - HVAR 2016.

IX. Smotra turističke kulture – Hvar 2016.

Ured državne uprave Splitsko – dalmatinske županije raspisao je natječaj „ Turističke kulture“.Cilj projekta je potaknuti učenike da osvijeste i nauče što više o ulozi baštine, kulturnih i prirodnih vrednota svoga zavičaja i domovine, prepoznajući  njegov razvojni potencijal prije svega u vlastitom okruženju osobito  s  naglaskom na važnost turizma.
Tema ovogodišnjeg natječaja podrazumijeva izradu kulturno – turističkih staza koje mogu predstavljati atrakciju s destinacijsko turističkog promišljanja užeg i šireg zavičaja.
Na natječaj se prijavila i naša škola s projektom „ Projekt građanin – Moja Općina Rogoznica – čuvari baštine“. Projekt su realizirali učenici 4. r. u šk. godini 2015./2016. Pod vodstvom učiteljice Jasne Dodić – Matošin. Projekt će predstavljati učenice Daniela Jurić, Lara Živković, Sara Đaković i Lucija Radić i njihova mentorica na 9. smotri Turističke kulture  koja će se održati od 14. do 16. listopada 2016. na otoku Hvaru.
Kroz projekt naši učenici pokazali su građansku inicijativu oko uređenja šetnice na rtu Ploča do crkvice Sv. Ivana Trogirskog. U projektu su bile uključene i mame koje su izradile maketu. Učenici su se kroz svoju inicijativu oko uređenja šetnice obratili i općini Rogoznica koja je podržala njihov projekt i obećala realizaciju šetnice.
Još jednom se zahvaljujemo svima koji su pomogli realizaciji našeg projekta.

Jasna Dodić – Matošin, učitelj savjetnik

objavio: Nikolina Jovanović   datum: 7. 10. 2016.

9. SMOTRA TURISTIČKE KULTURE - HVAR 2016.

IX. Smotra turističke kulture – Hvar 2016.

Još jednom se zahvaljujemo svima koji su pomogli realizaciji našeg projekta.

Jasna Dodić – Matošin, učitelj savjetnik

objavio: Nikolina Jovanović   datum: 7. 10. 2016.