Terenska nastava - Svjetski dan hrane

16.10.2014. učenici 2.3.i 4. razreda zajedno sa svojim učiteljicama obilježili su Svjetski dan hrane odlaskom na terensku nastavu u Žrnovnicu gdje su posjetili Aničin mlin, špilju Vranjaču i Klis.

Terenska nastava u okolici Splita

U četvrtak samo bili na izletu. Bili smo mi drugaši, trećaši i četvrtaši. Išli smo autobusom.

Išli smo u tvrđavu Klis. Vidjeli smo velike kamene zidine, malene kuće Splita i more. Nakon toga smo išli u špilju Vranjaču i bili duboko pod zemljom osamdeset metara. Bilo je hladno i mračno. Na kraju smo bili u Antoničinom mlinu. Tamo je bilo staro i okruženo vodom, a to je bilo u Žrnovnici i bilo je lijepo.

Meni se ipak najviše svidjelo kada smo bili u tvrđavi na Klisu jer je bio lijep pogled.                                                                                                                      Laura Marinov

Terenska nastava u okolici Splita

Učenici drugog, tećeg i četvrtog razreda išli su u klišku tvrđavu, špilju Vranjaču i Antoničin mlin u Žrnovnici.

Prvo su se uspeli na klišku tvrđavu i vidjeli kamene zidove, Split na dlanu i sve što možete zamisliti, pa su krenuli prema špilji Vranjači. U špilji je bilo mokro, klizavo i hladno kao na sjevernom polu! Zatim su došli u mlin. Učili su o brašnu i mlinu pekli kruh.

Bilo je odlično na sva tri mjesta i doviđenja do drugog izleta!!

Toni Županović

Terenska nastava u okolici Splita

Tvrđava Klis je stara i velika. Glavni zapovjednik uskocima se zvao Petar Kružić. Tvrđavu su branili od Turaka ali Turci su ipak osvojili tvrđavu i vladali sve dok se nije raspla turska vojska.

Nakon toga smo išli u špilju Vranjaču. U špilji ima šišmiša i nekad je imala samo jednu dvoranu dok Ante nije otkrio i drugi dio.

Poslije smo išli u mlin i peći kruh. I onda smo ispekli kruh.

A meni se ipak najviše svidjela tvrđava.

Vinko Miletić

Terenska nastava u okolici Splita

U četvrtak smo drugaši, trećaši i četvrtaši autobusom išli prvo na klišku tvrđavu.

Tamo smo vidjeli kamene zidine, more i grad Split u daljini. Tvrđava je bila visoka... Zatim smo išli u špilju Vranjaču. Bilo je mračno, duboko i hladno... ali, svejedno nam je bilo lijepo! Iza toga smo išli u Žrnovnicu u mlin. Tamo smo puno toga čuli o mlinu, pekli tijesto, ljuljali se i sakupljli lišće.

Ali, najljepše mi je bilo u špilji Vranjači!

Mia Radić

objavio: Administrator   datum: 20. 10. 2014.

Terenska nastava - Svjetski dan hrane

Terenska nastava u okolici Splita

Bilo je odlično na sva tri mjesta i doviđenja do drugog izleta!!

Toni Županović

Terenska nastava u okolici Splita

Poslije smo išli u mlin i peći kruh. I onda smo ispekli kruh.

A meni se ipak najviše svidjela tvrđava.

Vinko Miletić

Terenska nastava u okolici Splita

Ali, najljepše mi je bilo u špilji Vranjači!

Mia Radić

objavio: Administrator   datum: 20. 10. 2014.

« Ožujak 2024 »