Izvanučionička nastava 3. razreda "Projekt za Afriku"

U PŠ Vrsine došao je pater Jozafat koji je u službi u Mandalini inače je porijeklom iz Tanzanije. Kako obe škole provode "Projekt za Afriku" odlučili smo odvesti učenike 3. razreda zajedno s vjeroučiteljem i  poslušati patera Jozu, kako ga sada zovu, i otići u PŠ Vrsine. Učiteljica Dijana Rinčić i vjeroučitelj Marko Majetić prezentirali su kako oni provode "Projekt za Afriku" i dali nam ideju da organiziramo i mi "Afrički sat".
Pater Jozo nam je ispričao o svom radu i životu djece u Africi. Naglasio je da treba raditi na prikupljanu novca za njihovo obrazovanje. Ovaj misionar učio je našu djecu kako moliti na svahili jeziku. Za kraj nam je zapjevao jednu poznatu pjesmu na svom jeziku.
Nadamo se da su djeca bogatija za nove spoznaje i da će se osloboditi predrasuda.

objavio: Administrator   datum: 2. 6. 2014.

Izvanučionička nastava 3. razreda "Projekt za Afriku"

objavio: Administrator   datum: 2. 6. 2014.

« Travanj 2024 »