DAN SIGURNIJEG INTERNETA, 6. VELJAČE

Dan sigurnijeg interneta promiče sigurnije i odgovornije korištenje online tehnologije od strane djece i mladih širom svijeta.

Tijekom godina Dan sigurnijeg interneta (SID) postao je važan događaj u internetskom kalendaru sigurnosti. Pokrenut je 2004. u okviru prvog akcijskog plana za sigurniji internet, kao inicijativa projekta SafeBorders koji financira EU. Zatim ga je preuzeo Insafe, mreža centara za sigurniji internet. Dan sigurnijeg interneta narastao je izvan svoje tradicionalne geografske zone i obilježava se u oko 200 zemalja i teritorija na svim kontinentima i doseže milijune ljudi diljem svijeta.

Svake godine SID poziva na djelovanje mnogih dionika uključenih u osiguravanje sigurnijeg i boljeg digitalnog okruženja za mlade korisnike, uključujući:

- donositelji odluka na razini EU-a te na nacionalnoj i međunarodnoj razini

- predstavnici industrije

- organizacije civilnog društva

- odgojitelji i roditelji

- sami mladi.

Internet je moćan alat s ogromnim mogućnostima za učenje, poboljšanje vještina i stjecanje novih sposobnosti i znanja, kako je istaknuto tijekom pandemije bolesti COVID-19. Međutim, s mogućnostima dolaze rizici. Cilj SID-a je podizanje svijesti, uz istodobno poduzimanje konkretnih mjera za pružanje zaštite i osnaživanja djece i mladih na internetu.

Digitalni svijet ne poznaje granice, a svi nam se trebaju pridružiti i raditi s drugima na način koji osigurava bolje digitalno iskustvo za sve nas, posebno za mlađe korisnike.

(izvor: Europska komisija)

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 7. 2. 2024.

DAN SIGURNIJEG INTERNETA, 6. VELJAČE

- donositelji odluka na razini EU-a te na nacionalnoj i međunarodnoj razini

- predstavnici industrije

- organizacije civilnog društva

- odgojitelji i roditelji

- sami mladi.

(izvor: Europska komisija)

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 7. 2. 2024.

« Travanj 2024 »