TERENSKA NASTAVA 8. RAZREDA U VUKOVAR

TERENSKA NASTAVA U VUKOVAR (22. – 24. listopada 2023.)

Učenici osmog razreda sudjelovali su u projektu Ministarstva odgoja i obrazovanja pod nazivom '' Posjet učenika osmog razreda Vukovaru'', kroz terensku nastavu.

Učenici su na put krenuli 22. listopada u jutarnjim satima sa svojom razrednicom/voditeljicom Petrom Bralić. Put smo zajednički nastavili s učenicima OŠ Primošten i OŠ Vrpolje i njihovim voditeljima. Sretno, sigurno i uz predivno vrijeme stigli smo u Memorijalni centar Domovinskog rata  Vukovar gdje smo bili smješteni naredna dva dana.

Drugog dana učenici su u jutarnjim satima obišli crkvu sv. Filipa i Jakova, muzej grada Vukovara, te muzej Vučedolske kulture uz organizirano stručno vodstvo. Poslije ručka učenici su imali predavanje u MCDR Vukovar o početku rata i stradavanju grada Vukovara i njegovih stanovnika, te nakon samog predavanja i obilazak MCDR Vukovar uz stručno vodstvo. U poslijepodnevnim satima, za vrijeme slobodnog vremena popeli smo se na Vodotoranj odakle smo , blagoslovljeni lijepim vremenom, uživali u pogledu na predivni Vukovar, slavonsku ravnicu i Dunav. Večer je bila rezervirana za zabavu u disku na bordu na obali Dunava.

Trećeg, ujedno i posljednjeg dana, učenicu su ujutro obišli Memorijalno groblje, Spomen dom Ovčaru, masovnu grobnicu na Ovčari, Spomen dom hrvatskim braniteljima na Trpinjskoj cesti, Borovo naselje, Velepromet  te vukovarsku bolnicu. Nakon toga učenici su u Školi mira sudjelovali u kvizu znanja. Našu školu predstavile su učenice Lucia Majstrović i Roza Radić te su osvojile drugo mjesto. Okrijepljeni ručkom, sabirući dojmove i stvarajući uspomene na herojski grad Vukovar krenuli smo svojim domovima te u Rogoznicu stigli u kasnim noćnim satima.

P. Bralić, prof.

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 3. 11. 2023.

TERENSKA NASTAVA 8. RAZREDA U VUKOVAR

TERENSKA NASTAVA U VUKOVAR (22. – 24. listopada 2023.)

P. Bralić, prof.

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 3. 11. 2023.

« Travanj 2024 »