PASTIRSKI POHOD MONS. TOMISLAVA ROGIĆA NAŠOJ ŠKOLI

Dana 9. veljače 2024., u pastirski pohod župi Uznesenja blažene djevice Marije u Rogoznici, pripadajućim fijalama, rogozničkoj općini pa tako i našoj školi došao je šibenski biskup Tomislav Rogić u pratnji našeg župnika don Filipa Rodića. Povodom ovog događaja upriličili smo u holu škole malo primanje za našeg oca biskupa, na čelu s našom ravnateljicom Dianom Goleš i vjeroučiteljicom Petrom Bralić. Učenica osmog razreda Katarina Medić vodila je kratki program. Iz svakog razreda došla su po dva učenika - predstavnika koja su nazočila programu, te naši trećaši - prvopričensnici. Učenice petog razreda: Lara Grga, Donika Lekaj, Zlata Liubarets, Luna Markoč, Petra Matijević, Lana Mijalić, Antea Pandža, Tea Prkić, Ema Živković i učenik Josip Majstrović, pripadnici naše dramske skupine, pod vodstvom prof. Sanje Cvitanović , izveli su ''Hvalospjev ljubavi'' u obliku recitala. Biskup i svi okupljeni bili su oduševljeni izvedbom. Na samom kraju, učenice Marcela i Leonarda Lovrić u ime svih učenika i djelatnika naše škole, darivali su oca biskupa malim znakom pažnje, od čega posebno izdvajamo sliku naše umjetnice Marije Vidović, ujedno majke naših dviju učenica Marcele i Leonarde, koja prikazuje crkvicu sv. Ivana na punti Planki. Na samom kraju, otac biskup nam je uputio nekoliko misli i poticajnih riječi o ljubavi nadovezujući se na izvedbu dramske skupine. Ugodni razgovor i druženje s biskupom nastavili smo kratko u našoj zbornici.

Petra Bralić, vjeroučiteljica

objavio: Paola Glavurtić Mirošević   datum: 10. 2. 2024.

« Travanj 2024 »